Dzień Matki i kwiaty na pikniku

139209_cc0c11dea644be9c3b33e5d32efa063f_large

 

Kiedy mija w końcu ciągnąca się zawsze zbyt długo zima, kiedy pierwsze kwiaty zwiastują rychłe nadejście wiosny, a śpiew ptaków rozbrzmiewa wszędzie dookoła, znaczy to, że niedługo już wraz z wiosną nadejdzie jak co roku o tej porze Dzień Matki. Dobrze zostało pomyślane to święto, bo kojarzy się z kwiatami wiosennymi i z samą wiosną, która daje życie i to życie podtrzymuje. Maj to miesiąc najpiękniejszy w całym roku. Miesiąc obfitego kwitnienia kwiatów, dużej aktywności owadów i wylęgu ptaków. Wspaniale w takim właśnie czasie świętować święto naszej mamy. Zima ogranicza nas znacznie jeśli idzie o formy wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Wiosna mamy niemal nieograniczone możliwości związane z ciepłem i budzącą się do życia przyrodą, które pozwalają nam na spędzenie Dnia Matki wraz z naszą mamą na długim spacerze, czy na majowym pikniku, który także nam doda sił do życia i sprawi, że spojrzymy na świat bardziej optymistycznie.

Jeśli z okazji Dnia Matki planujemy wybrać się z naszą mamą na spacer należy odpowiednio wcześniej uprzedzić ja o naszych planach dzwoniąc z zapytaniem, czy nie chciałaby spędzić z nami w taki sposób czasu. Jeśli opcja świątecznego spaceru zadowoli naszą mamę, warto do takiego spotkania odpowiednio się przygotować ubierając się stosownie i uroczyście. Można też pomyśleć o tym, aby w trakcie spaceru zaproponować naszej mamie obiad w eleganckiej restauracji, lub wizytę w naszej sprawdzonej, ulubionej cukierni, gdzie można spędzić bardzo miło czas popijając aromatyczną kawę zajadaną wyjątkowo apetycznym ciastkiem. Gdy nasza mama zgodzi się pędzić z nami świąteczny czas w formie wiosennego pikniku należy bardzo starannie przygotować się na tą okoliczność. Przede wszystkim należy dokonać (najlepiej wspólnie) wyboru miejsca w którym nasz wspaniały piknik się odbędzie. Może to być stary zespół parkowy, który mieści się w granicach miasta, może to także być wspaniała i kwiecista majowa łąka oddalona nieco od miasta, naszym wyborem może też być pobliski las, który o tej porze roku zaczyna nabierać pełni życia.

Gdy już wybierzemy najlepsze miejsce na nasz majowy piknik, postarajmy się o jego jak najwspanialszą oprawę. Pomyślmy też o jedzeniu, które ma być na naszej majówce serwowane. Pierwsza i najważniejsza rzecz na każdym majowym pikniku, to oczywiście piękny, najlepiej kraciasty i wełniany koc, na którym będziemy mogli wygodnie usiąść i porozkładać nasze wiktuały. Możemy też zatroszczyć się o wygodne krzesełka przenośne i rozkładany stolik. Gdy wszystkie majowe sprzęty są już gotowe można pomyśleć o jedzeniu. Tutaj bardzo pomocną może okazać się sama mama, dla której przygotowanie prowiantu na nasz piknik może być wielką przyjemnością.

Doskonały jadłospis na taką okazję, to wiosenne ciasto z owocami i mocna, aromatyczna parzona kawa, lub wspaniała owocowa herbata. Można też pomyśleć o apetycznych kanapkach, które schrupiemy na drugie śniadanie, gdy nasz piknik będzie trwał dłużej niż kilka godzin. I rzecz najważniejsza. Wspaniałe, najpiękniejsze kwiaty na Dzień Matki, które podczas pikniku wręczymy naszej mamie. O tym nigdy nie można zapomnieć.

This entry was posted in Kwiaty and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.