Jak wysłać żywe kwiaty?

Kwiaty z dostawa do domu, to my http://www.wyslijkwiaty.com

Każda firma sprzedająca kwiaty przez Internet wie, ile trzeba włożyć starań i troski, aby towar dotarł bezpiecznie do klienta. Jeśli jest to wysyłka bukietu przy pomocy poczty kwiatowej, to oczywiście nie ma problemu. Jeśli jednak mówimy o wysyłaniu sadzonek żywych roślin, okazuje się, że jest to przedsięwzięcie bardzo trudne. Jeśli chcesz przesłać komuś żywe kwiaty, musisz postępować podobnie jak kwiaciarnie sprzedające kwiaty w sprzedaży wysyłkowej. Ma tu znaczenie zarówno sposób zapakowania i zabezpieczenia roślin, wybór firmy, której powierzymy dostarczenie przesyłki oraz termin jej nadania.

Jeśli chodzi o pakowanie, powinieneś zabezpieczyć przesyłkę możliwie starannie. Przede wszystkim korzenie roślin muszą być umieszczone w niewielkich plastikowych pojemniczkach wypełnionych ziemią – mogą to być pojemniczki po jogurtach, które świetnie się do tego celu nadają. Wyślij kwiaty nie zalewając ich w tym dniu wodą. Lepiej by porządnie napiły się dzień wcześniej, a przed samą wysyłka nie były podlewane. Wysłanie roślin w zbyt mokrej ziemi spowoduje po pierwsze podniesienie wagi przesyłki, a po drugie w zależności od pory roku może spowodować zamarznięcie korzeni lub ich zapleśnienie w wysokiej temperaturze. Naziemna część roślin tez musi być zabezpieczona, przede wszystkim przed pognieceniem i połamaniem, które może się zdarzyć w transporcie. Dlatego roślinki pakujemy do kartonów starając się zabezpieczyć je wewnątrz tak, żeby pojemniczek z ziemią był unieruchomiony.

Transport najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie kurierskiej. Kwiaciarnie, które sprzedają kwiaty przez Internet, przesyłają je zwykle za pośrednictwem nieco droższych niż Poczta Polska firm kurierskich, za to dużo pewniejszych i bardziej terminowych. Również ty nie oszczędzaj- wyślij kwiaty za pośrednictwem firmy, która zapewni możliwie szybką dostawę. Musisz przy tym pamiętać, że firmy kurierskie nie pracują w weekendy. Dlatego nie wysyłaj roślin w piątek, ani w żaden dzień, po którym następuje dzień wolny od pracy – to wydłuży czas uwięzienia twoich roślin w opakowaniu. Zależy nam na tym, aby kwiaty dotarły do celu już następnego dnia – dlatego należy nadać przesyłkę przed godziną 12 – wówczas bowiem mamy pewność, że nasza przesyłka zostanie odprawiona jeszcze tego samego dnia. Paczki nadane po tej godzinie czekają na odprawę do następnego dnia.

This entry was posted in kwiaty przez internet and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.